PRZECHOWYWANIE OPON

Posiadanie dwóch kompletów opon – letnich i zimowych – sprawia, że zawsze jeden z nich musimy gdzieś przechowywać. Można skorzystać z usługi warsztatu, magazynu bądź składować je na własną rękę.

Źle przechowane opony tracą swoje właściwości

Należy  pamiętać o kilku ważnych aspektach dotyczących miejsca oraz sposobu składowania opon, gdyż nieużywane i źle przechowywane opony mogą również dość szybko tracić swoje właściwości.

Przechowywanie opon po wymianie

Prawidłowa wymiana opon nie kończy się wraz z wyjazdem z warsztatu. Ważne dla długiego użytkowania jest też to, co dzieje się z ogumieniem później. Jak odpowiednio przechowywać opony? Błędem jest zawieszanie ich na hakach lub kładzenie jednej na drugiej. Może to wpłynąć negatywnie na ich kształt. Dobrym układem jest ustawienie opon obok siebie pionowo – tak, jak używane są w samochodzie. Kilka razy w okresie, kiedy nie są używane, należy tylko zmienić nieco ich kąt.

Wymiana kół i przechowywanie kół

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wymiana nie opon, ale całych kół. Ten sposób wiąże się z zakupem nowych obręczy, ale później pozwala płacić mniej za kolejną wymianę. Mając komplet kół zimowych lub letnich, należy również zwrócić uwagę na ich ułożenie podczas okresu, gdy są nieużywane. Te mogą już zwisać swobodnie na przystosowanych do tego hakach lub też leżeć płasko, jedna na drugiej. Należy jednak – podobnie jak w przypadku opon – co kilka tygodni zmienić ich położenie.

Przechowalnia opon

Przechowywanie opon oraz kół oferują również profesjonalne serwisy oponiarskie. Takie rozwiązanie zapewniają przy wymianie punkty zrzeszone w sieci Motointegrator Partner. Jest w niej około pół tysiąca warsztatów specjalizujących się w wymianie i naprawach opon. By odnaleźć najbliższy Twojej lokalizacji, skorzystaj z wyszukiwarki serwisu.

 

Oferujemy

^

PRzechowywanie opon

^

Przechowywanie całych kół

^

Wymiana opon

^

Dobór odpowiednich opon

^

Wymiana kół

^

Wymiana wentyli

^

Wyważanie kół

Call Now Button